Sportovní tanec

Standardní a Latinsko-americké

Co se tančí

Mezi sportovní tance jsou řazeny převážně latinsko-americké a standardní tance. V tomto sportu je velmi důležitým prvkem kooperace tanečního páru, kdy je důležité se se svým tanečním partnerem „sesynchronizovat“, komunikovat požadavky, společné cíle a problémy. Komunikace v páru a vyhledávání možných kompromisů je jedna z důležitých dovedností, kterou je možné získat při provozování tohoto tanečního směru. Protože je sportovní tanec sport gentlemanů, je důležitým prvkem ohled k druhé osobě, reprezentativní vystupování a slušné chování.

Jak vypadá sportovní tanec?

Přehraj si video 👇🏻 (Je se zvukem! 🔊)

Jak probíhá výuka

Individuální lekce

Tento typ tréninku spočívá v objednání a zaplacení určitého času trenéra, který se po daný časový interval věnuje pouze konkrétní osobě nebo páru. Tento způsob výuky přináší možnost zaměření se na vybrané partie ve výuce, předání důležitých informací o technice, tancování apod. Získané informace jsou poté využity při osobním tréninku a přináší možnost osobního zdokonalování.

Semináře

Trénink, který je označen jako vedený seminář je určen skupině zájemců, podobné výkonnostní třídě nebo taneční úrovně. Lektor se věnuje všem účastníkům a předává obecnější informace, které mohou využít všichni zúčastnění. Výuka ve skupině vnáší do tréninku motivaci a soutěživost zvládnout vstřebat informace rychleji a kvalitněji než ostatní.

Taneční oblečení

Na trénink

pánové
dlouhé kalhoty a tričko, taneční boty

dámy
dlouhé kalhoty nebo sukni, elegantní tričko, halenka nebo body, taneční boty

Na seminář

pánové
více taneční oblečení než na trénink

dámy
více taneční oblečení než na trénink

Na individuální lekce

pánové
úměrné oblečení dle taneční třídy

dámy
úměrné oblečení dle taneční třídy

Na soutěž

pánové
taneční kalhoty a košile, taneční boty, dle třídy frak nebo sako

dámy
závodní taneční šaty, taneční boty