Taneční studio

Nejen pro sportovní tanec

Teplice

V klubu jsou vyučovány standardní a latinskoamerické tance, Street Dance, House Dance, Hip Hop nebo také balet. Krom tance pořádáme kondiční tréninky pro zlepšení kondiční vytrvalosti tanečníků ale i široké veřejnosti. U nás může začít tančit úplně každý – totální začátečník i pokročilý sportovec, samozřejmě bez omezení věkové kategorie. Jsme sportovní taneční klub, který má základnu v Teplicích v Čechách. Působíme po celé České republice a udržujeme mezinárodní spolupráce.

Sportovní tanec

Mezi sportovní tance jsou řazeny převážně latinsko-americké a standardní tance. V tomto sportu je velmi důležitým prvkem kooperace tanečního páru, kdy je důležité se se svým tanečním partnerem „sesynchronizovat“, komunikovat požadavky, společné cíle a problémy. Komunikace v páru a vyhledávání možných kompromisů je jedna z důležitých dovedností, kterou je možné získat při provozování tohoto tanečního směru. Protože je sportovní tanec sport gentlemanů, je důležitým prvkem ohled k druhé osobě, reprezentativní vystupování a slušné chování.

Street Dance

Street Dance oproti klasickému sportovnímu tanci zahrnuje vystupování nejen v páru, ale také ve skupině. V mnoha tanečních směrech Street Dance (House, Hip Hop…) je využívána hudba, která je odlišná od klasických tanců a umožňuje taneční uvolnění, podporuje kreativitu a vyjádření pocitů, nálady nebo výrazu koordinovaným pohybem. Street Dance nabízí jak kolektivní, tak individuální rozvoj.

Balet

Je možné konstatovat, že balet působí jako opačný pól k volnějším tanečním stylům. Balet je plný disciplíny a jasně daných pravidel, které jsou součástí pevně daného řádu. Zařazení výuky baletu do klasického tréninku tanečníka přináší zdokonalení pohybového rozsahu, preciznosti a napomáhá k vylepšení balance.

Michal o jeho tanečním tréninku

„Osobně rád kombinuji všechny taneční styly, které v jsou v klubu vyučovány. Někdy si rád zatancuji brazilskou sambu v páru. Následně změním tón živé hudby na klidnou, klasickou, kdy krásně zrelaxuji svaly, protáhnu se, a uvolním mysl. Ke konci dne uvolním všechnu svoji energii a vyřádím se na Street Dancu.“